Bielizna przeciwżylakowa – podstawowa ochrona przed chorobą żył

Bielizna przeciwżylakowa to specyficzny rodzaj odzieży, mający na celu zapobiegać chorobom żył. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby prowadzące siedzący tryb życia. Jeśli jesteśmy więc kierowcami lub pracownikami biurowymi, również znajdujemy się w zagrożonej grupie. Odpowiednio dobrana odzież przeciwdziałająca żylakom pozwoli nam jednak zredukować ryzyko pojawienia się żylaków. Wystarczy po prostu nosić odpowiednio zaprojektowaną bieliznę, która ulży naszym nogom. Należy jednak pamiętać, że w przypadku pojawienia się widocznych żylaków, powinniśmy jak najszybciej udać się do lekarza.

Przyczyny żylaków

Żylaki spowodowane są uszkodzeniem zastawek. Powody takich uszkodzeń bywają różne, ale najczęściej winę ponosi tryb życia, oparty na siedzeniu lub staniu w jednej pozycji przez długie godziny. Z tego też powodu, problem żylaków może Cię dotknąć nie tylko w wyniku pracy w biurze, ale także podczas pełnienia zawodu fryzjera. Wszystko sprowadza się tu do braku ruchu. W jego wyniku, krew zalega w dolnych partiach nóg, nie docierając do serca w odpowiednich ilościach. Napierające wówczas ciśnienie sprawia, że żyły zaczynają puchnąć. Oprócz opuchlizny, na nogach pojawiają się także pajączki. W końcu dochodzi do pojawienia się samych żylaków. Nieleczone, mogą one doprowadzić nie tylko do bólu nóg, ale też poważnych problemów zdrowotnych. Bielizna przeciwżylakowa to, obok ruchu, najpopularniejsza forma ochrony przez tym schorzeniem.

Działanie bielizny przeciwżylakowej

Bielizna o działaniu uciskowym ma na celu wymuszenie na krwi prawidłowego krążenia. Największy ucisk jest skupiany na kostkach, gdzie odzież ta pełni rolę uszkodzonych zastawek. Noszenie bielizny przeciwżylakowej regularnie (najlepiej przed każdym wyjściem na spacer, siłownię lub jogging) sprawi, że nie będziemy odczuwać ciężkości nóg, zaś żylaki nie pojawią się. Co więcej, bielizna ta wcale nie jest droga, zaś opcji mamy sporo – od tzw. stópek, po eleganckie rajstopy. Jest to więc wyjście praktyczne, stylowe, a przede wszystkim – zdrowe.

Dodaj komentarz